Všetkým prajem krásny deň! ❤️

Mýtus alebo fakt? Máme z piva pivné brušká?

obrazok 01

Milí chlapi pivári. Poznáme to hádam všetci. Láska k zlatému moku nás spája a drží nás v akejsi komunitnej jednote. Tak, ako správni páni tvorstva aj my milovníci piva telom a dušou aj my sa chceme páčiť tým svojim nežnejším polovičkám. Mali by sme sa zmieriť s tým, že pivný súdok je naším znamením a krása, tá pravá a nezameniteľná vychádza predovšetkým zvnútra?

Sú naše pani manželky, priateľky a vyvolené nútené akceptovať našu pivnú ozdobu? Je osudom nás pivných bratov, našou okrasou a nutnosťou? Alebo daňou za lásku a oddanosť, ktorú k čerstvo rezanému prechovávame? Máš aj ty pivné bruško? Poďme sa spolu pozrieť na to, ako to v skutočnosti je.

Kalórie v pive - už žiadne výhovorky

Všetci sa určite už z detstva pamätáme na pivný mozoľ nášho otca, či starého otca a aj na to, ako ho s vyvaleným pupkom a fľaškou piva v ruke mamka karhala. TO máš z toľkého piva!!!

Musíme ťa však vyviesť z omylu. Pivné bruško nie je nič iné, ako ďalšia vrstva tuku navyše. A tá sa tam ani náhodou nezjaví len tak z ničoho nič. Vieš ako je to s kalóriami v pive? Jeden pollitrák obsahuje približne 220 kcl, čo nie je samo o sebe také katastrofálne číslo. A pri vyváženom pomere príjem - výdaj túto položku ľahko spáliš. Ruku hore však zdvihnite ten, kto zotrvá pri jednom. A kto z vás pivárov sa aj pravidelne hýbe, či dokonca venuje aktívnej športovej činnosti?

 

obrazok 02

Pivo a chudnutie? Aký je v tom háčik?

Ak povieme, že pri pití piva môžeš na chudnutie jednoducho zabudnúť, nebudeme ďaleko od pravdy. Pivo totiž podporuje činnosť tráviaceho traktu a navyše zlepšuje apetít. Pamätáš na to, ako si si po tretej runde v tvojej obľúbenej pivárni objednal tie skvelé pečené rebierka? A akoby toho nebolo dosť, pridal si chrumkavé pizza štangle s cesnakovo syrovou a napokon si bez hanby pristál na kraji stoličky svojou pivnou pýchou napred. Po pive skrátka a jednoducho chutí oveľa viac.

Bez pevnej vôle, ktorá po pivnej seanse býva značne oslabená, máš len malú šancu byť víťazom v tomto neľahkom boji. Pivné bruško žiaľ nadobudneš oveľa rýchlejšie, ako sa ho zbavíš.

Pivný mozoľ verzus six pack

V neľahkom boji tvoje šance na six pack prudko klesajú. Máš na výber obmedziť konzumáciu tvojho obľúbeného nápoja, alebo nosiť svoj kotlík s hrdosťou a úctou. Takže odkaz pre milé žienky všetkých nás pivopičov znie: milujte nás takých, akí sme. Jednoducho pivo a atraktívne tehličky posilkového guru  skrátka dokopy nepasujú. Pivné bruško je naším poznávacím znamením.

 

Akú máš šancu zbaviť sa ho?

Ak už hrdým nositeľom pivného pupka si, máš ale niekoľko možností ako sa vybaviť do boja. Ako sme už spomínali vyššie, zlatý mok podporuje chuť do jedla a ty tak nepozorovane zvyšuješ svoj ideálny denný prísun kalórií. Zaraď do svojho jedálnička pár zdravých jedál. Ako príklad uvádzame kvalitné bielkoviny a čerstvú zeleninu.  Naopak, pokús sa vyradiť vysokosacharidové jedlá a sladkosti. Maj svoje pivo pod kontrolou. Zaraď do svojho  harmonogramu pravidelný pohyb a na pivo choď pešo. Vedel si, že už 10 000 krokov denne pomôže tvojej postave a zlepší ti celkový pocit?

 

Chápeme náročnosť tohto neľahkého boja nejedného pivára. Nech sa ale rozhodneš ísť cestou driny, či zmierenia, držíme ti palce. Motiváciou ti môže byť jeden z našich darčekových predmetov z nášho e-shopu pre pivárov. Vyberaj a objednaj. Alebo sa nám ozvi a my ti s výberom poradíme.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.